MAKIJAŻ PERMANENTNY


Jak przebiega zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego zazwyczaj dzieli się na dwa etapy:

I. Wprowadzanie barwnika pod skórę – po nałożeniu maści znieczulających (w przypadku ust jest to znieczulenie dentystyczne), za pomocą pojedynczej igły, wprowadza się naturalny, ziołowy barwnik. Dla ust zazwyczaj wybiera się kolor o 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego. Kreski na powiekach wykonuje się czernią lub brązem. Brwi natomiast traktuje się odcieniami czerni i szarości. Zabieg może trwać od 1 do 3 godzin.

II. Poprawa makijażu – po ok. 2 dniach od nałożenia barwników, skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami. Należy odczekać do momentu, gdy znikną one zupełnie (ok. 2 tygodnie) i wówczas wykonuje się korektę. Dzięki temu makijaż jest bardziej precyzyjny i wygląda naturalnie. Korekta trwa od 30 min do 2 godzin.

Jak pielęgnować?

Po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Twarz należy przemywać wodą lub delikatnym mleczkiem. Strupków absolutnie nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować. Przez kilka dni po zabiegu, powinno unikać się sauny oraz basenu. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po nałożeniu makijażu.

Jak długo utrzymuje się taki makijaż?

Trwałość makijażu permanentnego zależy zarówno od barwników wykorzystanych do jego wykonania, jak i indywidualnych cech kobiety. Najczęściej jego efekt utrzymuje się przez ok. 3 lata, po tym czasie zalecane jest jego poprawienie, w celu zwiększenia intensywności barwników. Specjaliści twierdzą także, że aby wydłużyć trwałość makijażu permanentnego, należy unikać częstego opalania. Promienie słoneczne mają bowiem właściwości rozjaśniające pigment.

Każda kobieta marzy o tym, by budzić się rano i wyglądać jak gwiazda filmowa. Spanie w makijażu nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ po pierwsze, rozcieramy go o poduszkę, a po drugie, bardzo źle wpływa na stan naszej cery. Jeśli więc chcemy osiągnąć efekt pięknej twarzy o poranku, z pomocą może przyjść makijaż permanentny.


Co to jest makijaż permanentny?                                                                                            

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny polegający na trwałym podkreśleniu takich elementów twarzy, jak usta, oczy i brwi. W przypadku oczu jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu i nadanie większej intensywności, natomiast w przypadku ust - zaznaczenie i wyregulowanie ich konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny, w przeciwieństwie do makijażu zwykłego, wytrzymuje od 3 do 5 lat.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest w swej istocie formą tatuażu. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwników naturalnych. Pigmenty wprowadza się nieco płycej, niż w przypadku tatuażu zwykłego, bo zaledwie do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka.